14 Ocak 2013 Pazartesi

Faydalı Bilgi...MİNERAL PUDRA ve MİNERAL MAKYAJ ÜRÜNLERİ HAKKINDA...


Makyaj malzemeleri kadınların vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam ediyor. Makyaj konusundaki endüstri potansiyelide bu ilgiye istinaden her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Son çıkan ürün tipi “mineral makyaj ürünleri” de bunlardan yalnızca biri. Gelin bu ürünü birlikte inceleyelim

Güzelliğini -mineral- adı altına yapmak isteyen kadınların ilk tercih ettiği ürün mineral pudradır, Zira bu kavram pudra ile kadınların makyaj çantasına girmiş olup ürünlerin devamı sonra sonra popüler olmuştur.

NEDEN MİNERAL MAKYAJ TERCİH EDİLMELİDİR?


Mineral makyaj konusunda tecürbeniz yok ise bu avantajları incelemeniz önerilir:

 • Mineral makyaj fondöten, pudra, SPF (güneşten koruma) ve kapatıcı özellikleri içinde barındıran, 4’ü 1 arada denilebilecek tek üründür.
   
 • Cilt ile birlikte uyum içerisinde gözükmesi sağladığı doğal uyumun göstergesidir. Cildinizdeki gözenekleri kapatmaması bir yana aknelere de yol açmamaktadır. Bu şu anlama geliyor ki "yağlı ciltlere sahip" kadınlara tavsiye edilebilecek makyaj ürünü tipidir.
 • Kullanıldığında cildinizdeki hafiflikten de anlayacağınız üzere yüzünüzde ağırlık hissi uyandırmamaktadır. 
 • Anti-bakteriyel ve anti-alerjiktir. Parabenler, falates, talk (asbestosa eşdeğerdir) kesinlikle içermez.
 • Cildi tedavi edici etkisi olduğu belirtiliyor. Ayrıca terleme esnasında bile akma yapmaması dikkat çekiyor.

Mineral olmayan pudralardan ayırt edici özelliği nedir?


Mineral olmayan pudralar, ışığı emerler. Bu yüzden çizgilerin daha derin görünmesine neden olurlar. Mineral makyajda ise mineraller ışığı geri yansıttıkları için kırışıklıklar daha az belirgindir.

CİLT TİPİME UYGUN MUDUR?


Hangi cilt tipine sahip kadınlar bu makyajı tercih etmelidir? sorusuna cevap arıyorsanız her cilt için uygun olduğunu öğrendiğinizde endişeleriniz de ortadan kalkacaktır. Evet her cilt tipi için uygundur. Ek olarak akneli ciltler ve cilt lekeleri olanlar için ise kullanılması
ideal ürünlerdir.


Buraya kadar okuduklarınız içinize sindi ve bu makyaj malzemelerini çantanıza koymak istiyorsanız bir de satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlara göz atın.
 


MİNERAL MAKYAJ MALZEMESİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELER?

Yazının başlarında bahsi geçen güneşten koruma ( SPF ) özelliğini hatırlayınız. Satın almak istediğiniz ürünlerin kutusunu inceleme fırsatınız var ise güneşten koruma özelliğini ve dolayısıyla da bu işareti barındıran ürünleri seçmelisiniz. Ek olarak bilmeyenleriniz için belirtmekte fayda var bu özellik kimyasal bir koruma niteliği taşımıyor olup fiziksel anlamda cildinizi savunmaktadır.

Ürünlerin içeriklerini incelemelisiniz. Karşılaşacağınız terimlerden korkmamalısınız. Zira yapmanız gereken tek şey, hammadeleri incelediğiniz minarellerin listenin ( ya da açıklamanın ) başında yer aldığına dikkat etmenizdir. Aksi durum sözkonusu ise yani mineraller sonlara doğru yazılmış ise incelediğiniz ürün pek de doğru ya da sağlıklı bir ürün olmayabilir. 

3 yorum:

 1. hmmm oldukça yararlı bi yazı olmuş..son paragraf özellikle bundan sonra dikkat edeceğim unsurlardan.....:)

  YanıtlaSil
 2. aynen, Bende yazıdan çok şey öğrendim... :))

  hiç mineral ürünüm yoktu, edinsek iyi olacak

  meğer faydalı ürünlermiş

  YanıtlaSil
 3. gerçekten faydalı bir yazı olmuş.eline sağlık:)

  YanıtlaSil

taş

taş